دکورپرداز
دکور پرداز

ریزش ۱۳ هزار واحدی شاخص کل بورس در آخر معاملات چهارشنبه

ریزش ۱۳ هزار واحدی شاخص کل بورس در آخر معاملات چهارشنبه

دکور پرداز: شاخص کل بورس در آخر معاملات امروز با ریزش بیش از 13 هزار واحدی پایان یافت.به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، شاخص کل بورس در آخر معاملات امروز با ریزش ۱۳ هزار واحدی مواجه گردید، ارزش معاملات خرد عدد ۴، ۷۷۸ میلیارد تومان را به ثبت رسانده است که نسبت به میانگین هفتگی، ۷% کاهش داشته است. اما نسبت به میانگین ماهانه، کاهش قابل توجهی نداشته است.
در یک هفته گذشته برآیند معاملات در بازار سهام، خروج نقدینگی حقیقی (فروش حقیقی به حقوقی) به ارزش ۱۴۲ میلیارد تومان را نشان میدهد. امروز نیز روند خروج نقدینگی حقیقی با ثبت رقم ۱۷۲ میلیارد تومان همچنان ادامه دارد. در یک هفته گذشته بر شدت خروج هم نسبت به میانگین ماهانه افزوده شده است.
برآیند معاملات صندوق های درآمد ثابت نیز در یک هفته گذشته حاکی از ۱، ۱۲۱ میلیارد تومان خروج نقدینگی حقیقی از این صندوق ها است. خروج نقدینگی از این صندوق می تواند نکته مثبتی برای بازار سهام باشد. اما صندوق های درآمد ثابت امروز شاهد ۶۶ میلیارد تومان ورود نقدینگی بوده اند.
ارزش صف های خرید ۲۷۳ میلیارد تومان است که نسبت به میانگین هفتگی ۳۸ میلیارد تومان افزایش داشته است. از طرف دیگر ارزش صف های فروش با کاهش ۵ میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی، در محدوده ۲۲۷ میلیارد تومان قرار دارد.
بیشترین ارزش معاملات را گروه خودرویی با ثبت رقم ۳۸۴ میلیارد تومان (۰.۷ برابر میانگین هفتگی) به خود مختص کرده است. بعد از آن گروههای بانکی با ارزش معاملات ۲۷۱ میلیارد تومان (۱.۱ برابر میانگین هفتگی) و سرمایه گذاری ها با ارزش معاملات ۲۶۵ میلیارد تومان (۱.۵ برابر میانگین هفتگی) قرار دارند.


منبع:

1402/12/25
11:57:17
0.0 / 5
159
تگها: بازار , سرمایه
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد