دکورپرداز
دکور پرداز

شروع به کار رسمی یک پایگاه خبری در عرصه صنعت تایر

شروع به کار رسمی یک پایگاه خبری در عرصه صنعت تایر

دکور پرداز: بعد از دو ماه فعالیت آزمایشی، پایگاه خبری «تایر نیوز» با هدف رسیدن به «ندای صنعت تایر»، کار خودرا رسما شروع کرد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، در آغاز مراسم شروع به کار رسمی پایگاه خبری تایر نیوز، محمدرضا گنجی، رئیس انجمن صنفی و کارفرمایی زنجیره تولید، تامین مواد اولیه و زنجیره ارزش صنعت تایر با تأکید بر ضرورت اطلاع رسانی تخصصی در عرصه صنعت تایر، اظهار داشت: درج اخبار تخصصی این صنعت، به عنوان یکی از صنایع اثرگذار در زندگی مردم، امری ضروری بشمار می رود و در عین حال باید کوشش کرد تا گفتگوهای دوره ای از مدیران ارشد و اثرگذار صنعت تایر کشور، انتشار یافته و دیدگاه های آنها بازنشر شود.
وی ادامه داد: تایر نیوز به عنوان یکی از رسانه های تخصصی صنعت تایر، باید رسالت اصلی خودرا اطلاع رسانی دقیق، شفاف و منصفانه قرار داده و تلاش کند تا مرجع اخبار این حوزه برای سایر رسانه ها شود.
بگفته گنجی، در عین حال باید اقدامات موثری در امتداد تدوین و انتشار تاریخ شفاهی صنعت تایر در کشور صورت گیرد که در قالب آن بتوان، روایت و داستان این صنعت و بزرگان آنرا در اختیار عموم قرار داد.
در ادامه مراسم، زمانی فرد، مدیرعامل یزدتایر اظهار داشت: تایرنیوز باید زبان گویا و کامل برای رساندن حرف صنعت تایر و توانمندی های آن به گوش مردم و مسئولان باشد.
وی ادامه داد: در حقیقت، این رسانه تخصصی باید نقش مترجمی داشته باشد که زبان صنعت را به زبان مردم تبدیل و فهم مشترکی را میان این صنعت با مردم و مقامات، ایجاد نماید.
مدیرعامل یزد تایر، یکی دیگر از رسالت های تایر نیوز را فرهنگ سازی در عرصه های مختلف دانست و اشاره کرد: باید در راستای استیفای حقوق صنعت برآمد و به عنوان یک مطالبه گر عمل کرد.
در ادامه مراسم علیرضا انصاری، عضو هیات مدیره شرکت کربن سیمرغ اظهار داشت: تایر، یک صنعت راهبردی و راهبردی برای کشور است و باید لحظه ای بروزرسانی شود؛ ضمن این که اطلاع رسانی لازم نیز به مقامات مسئول صورت گیرد.
مجید زرگری، از فعالان بخش خصوصی اظهار داشت: تولید محصول و فرآیندهای صنعتی باید به سمع و نظر مردم و مسئولان برسد؛ ضمن این که تایرنیوز صدای مردم باشد و نقطه نظرات آنها در این زمینه را به مسئولان و فعالان این صنعت منتقل کند.
سعید تقوایی، استاد دانشگاه و مدیر مرکز نوآوری و فناوری گروه صنعتی رازی در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از راه اندازی یک رسانه تخصصی اظهار داشت: تایر نیوز باید تعامل بسیار بالایی با انجمن صنعت تایر داشته و مسائل و مشکلات مبتلابه صنعت را پیگیری نماید.
وی ادامه داد: همین طور باید داستان صنعت از شروع ایجاد تا بلوغ و تکامل آنرا روایت کرد و توضیح داد که تولیدکنندگان از کجا آغاز نموده اند.
مدیر مسؤل پایگاه اطلاع رسانی تایر نیوز با تأکید بر ضرورت داشتن یک رسانه تخصصی و کمک و پشتیبانی از آن اظهار داشت: تایر نیوز با این هدف به میدان خبری تایر آمده، تا به رسانه ای تبدیل گردد که به دور از هیاهو و جنجال های سیاسی با دوری از بزرگنمایی های معمول رسانه ای و تبلیغاتی، بتواند مشکلات، کمبودها، محدودیت ها، مسایل کارگری و معیشتی، صنعت تایر را از زبان دست اندرکارانی که عمر خودرا صرف اعتلای این صنعت و افزایش تولید و استاندارد سازی صنعت کرده و در حد استانداردهای جهانی و بلکه بالاتر، ایران را به خودکفایی رسانده، گرفته و به سمع و نظر عموم برساند.
متقیان افزود: امروز روز مبارکی است، چونکه بزرگان صنعت تایر در محفل کوچک ما گرد آمده، تا به قلم و خبر احترام گذاشته و از نهادی حمایت کنند که انتقال دهنده و عامل ماندگاری تلاش آنان باشد.
مدیر مسؤل تایرنیوز درادامه اظهار داشت: راه اندازی یک خبرگزاری و سایت تخصصی و اختصاص دادن آن به یک صنعت خاص، شاید در نگاه اول، بسیار ساده و آسان باشد، اما قدم نهادن در این وادی و ورود به عمق صنعت تایر نشان داد، تا حالا برای شناسایی و معرفی این صنعت، کوتاهی شده و هنوز جامعه ما با این صنعت آشنایی کافی و لازم را ندارند و فقط به عنوان یک مصرف کننده، با خرید یک یا چند حلقه لاستیک مورد نیاز، برای وسیله نقلیه خود، بدون این که بدانند، حلقه اتصال وسیله نقلیه آنان به زمین که آسایش آنان را فراهم آورده، تایری است که به دست متخصصان و مهندسان و کارگران عزیز ایرانی تولید و جهت استفاده از آن شرایطی در نظر گرفته شده است، شرایطی که، عمده مصرف کنندگان، کوچکترین اطلاعاتی در مورد آن نداشته و نمی دانند که این وسیله آسایش چگونه تولید شده و چگونه بایستی مورد استفاده قرار گیرد.ایشان سپس اظهار داشت: از طرف دیگر گاهی بدون توجه به عاج ها، شماره ها، اطلاعاتی که روی لاستیک درج شده، فقط به برند تایر فکر می کنند که تایر را از فلان برند خریداری نموده ایم و درک ما از تمامی نوشته ها و عاج ها و شماره ها، یک نوع طراحی زیبا روی لاستیک است؛ نه یک دنیا پیام و مطلب. به همین دلیل به نظر رسید، شایسته است دست اندرکاران این صنعت، برای مصرف کنندگان تولیدات کارخانه های خود، رسانه ای با هدف برقراری ارتباط با مصرف کنندگان تعریف کنند تا بدان وسیله، زبان واحدی بین تولیدکننده، فروشنده و عرضه کننده، مصرف کننده و نیروهای خدماتی که خدمات بعد از فروش را برای مصرف کنندگان ارائه می دهند، ایجاد شود.

متقیان تصریح کرد: اگر رسانه ای موفق شود زبان مشترک بوجود آورد، می تواند به زبان گویای صنعت تایر تبدیل گردد که امید دارد بشود، به یقین می توان، تولید کنندگان و مصرف کنندگان را به زبان واحدی رساند و آن دیر نیست.
منبع:

1403/02/10
18:53:58
0.0 / 5
235
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد