دکورپرداز
دکور پرداز

رونمایی از رنگین کمان تمدن ها

رونمایی از رنگین کمان تمدن ها

به گزارش دکور پرداز، مراسم دیدار با عبدالحسین آذرنگ همراه با رونمایی «رنگین کمان تمدن ها» برگزار می گردد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، دوازدهمین نشست کارگروه تاریخ انجمن ایران شناسی، با همکاری مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی، به رونمایی از کتاب «رنگین کمان تمدن ها»، تازه ترین اثر عبدالحسین آذرنگ، مدیر بخش تاریخ معاصر و عضو شورای عالی علمی مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی اختصاص یافته است که روز دوشنبه، هفدهم اردیبهشت، ساعت ۱۱ بامداد در تالار امیرالمؤمنینِ مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی به آدرس میدان شهید باهنر (نیاوران)، خیابان شهید پورابتهاج (کاشانک)، نرسیده به سه راه آجودانیه، شماره‌ی ۲۱۰ راه اندازی.

در این مجلس، کاظم موسوی بجنوردی، غلام رضا امیرخانی، کامیار عابدی، علی میرزایی و محمود جعفری دهقی سخنرانی می کنند.
در معرفی «رنگین کمان تمدن ها» که در انتشارات «مروارید» عرضه شده است، می خوانیم: «در این کتاب از دریچه نگاه و تحقیق و قلم پژوهشگر خبره و سرشناس، عبدالحسین آذرنگ، با مهم ترین تمدن های جهان از شروع تا کنون و نیز با خرده تمدن هایی درخور توجه آشنا می شویم. مؤلف در پی نشان دادن این نکته است که همه تمدن ها، چه آنها که نابود شده اند و به ظاهر اثری از دستاوردهایشان دیده نمی گردد، و چه تمدن هایی که هنوز هم می توان بازمانده هایی از دستاوردهایشان را دید، در تکوین تمدن حاکم بر جهان روزگار ما کم و بیش سهم و تأثیر داشته اند. در حقیقت، ما با رنگین کمانی روبه رو هستیم که اگر طیف رنگ های متنوع آن به درستی شناخته شود، از کوشش های انسان هایی نقاب برگرفته می شود که در عصر خود و با امکانات روزگار خود برای اعتلای سطح، نوع و کیفیت زندگی نقش آفرینی کرده اند و گاه به کمبودها و قساوت ها و سقوط ها دامن زده اند.
کتاب «رنگین کمان تمدن ها» تألیفی است بسیار روش مند و سنجیده که با زبانی روان و بیانی رسا چکیده ای از سیر زندگی بشر در طول قرن ها را در اختیار خوانندگان قرار می دهد.»
منبع:

1403/02/13
13:26:13
0.0 / 5
209
تگها: كیفیت
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد