دکورپرداز
دکور پرداز

روز پرنوسان در بورس

روز پرنوسان در بورس

به گزارش دكور پرداز شاخص بورس روزی پرنوسان را پشت سر گذاشت به صورتی كه در ساعات ابتدایی معاملات از مرز یك میلیون و ۶۴۵ هزار واحد عبور كرد اما روندی نزولی به خود گرفت و در نهایت در رقم یك میلیون و ۶۱۸ واحد ایستاد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، شاخص کل بورس با ۵۹۱۹ واحد رشد، رقم یک میلیون و ۶۱۸ هزار واحد را ثبت نمود. شاخص کل با معیار هم وزن ۱۹۹۴ واحد کاهش پیدا کرد و در رقم ۴۶۴ هزار و ۳۵۱ واحد ایستاد.
معامله گران این بازار امروز دو میلیون معامله انجام دادند که ۲۴۱۳ میلیارد ریال ارزش داشت.
پالایش نفت اصفهان، گسترش نفت و گاز پارسیان، گروه مپنا، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت تهران و س. نفت و گاز و پتروشیمی تأمین نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر مثبت و در مقابل فقط بانک ملت نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر منفی را روی بورس گذاشتند.
در این بازار بانکهای ملت و تجارت، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت اصفهان، ملی صنایع مس ایران، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو و گلوکزان نمادهای پربیننده بودند.
شاخص کل فرابورس هم ۱۲ واحد کاهش پیدا کرد و رقم ۱۶ هزار و ۹۸۷ واحد را ثبت نمود.
معامله گران این بازار یک میلیون معامله به ارزش ۷۶ هزار و ۱۳۴ میلیارد ریال انجام دادند.
هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، سهامی ذوب آهن اصفهان و فولاد هرمزگان جنوب نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر منفی و در مقابل سنگ آهن گوهرزمین، بیمه پاسارگاد، پتروشیمی زاگرس و بانک دی نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر مثبت را روی فرابورس گذاشتند.
فهرست نمادهای پربیننده این بازار از سهامی ذوب آهن اصفهان، گروه صنایع کاغذ پارس، بانک دی، سیمان لار سبزوار، پتروشیمی تندگویان، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی و کشت و صنعت شهداب ناب خراسان تشکیل شده است.1399/04/15
17:17:31
5.0 / 5
2677
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد