دکورپرداز
دکور پرداز
مهر خبر می دهد

اوراق تسهیلات مسكن بر قله ۹۰ هزار تومان

اوراق تسهیلات مسكن بر قله ۹۰ هزار تومان

به گزارش دكور پرداز در حالیكه قرار بود اوراق تسهیلات مسكن، ابزاری برای خرید وام باشد، هم اكنون به ابزاری برای سرمایه گذاری سفته بازان در بازار سرمایه تبدیل گشته و رقم هر برگه امروز به ۹۰ هزار تومان رسید.به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن در معاملات بامداد امروز به رقم بی سابقه ۹۰ هزار تومان رسید.
بر اساس این گزارش برخی از نمادهای زیرمجموعه این اوراق در نیم ساعت ابتدایی معاملات امروز بین ۹۰ تا ۹۲ هزار تومان خرید و فروش شده و سایر نمادها هم بین ۸۷ تا ۸۹ هزار تومان در حال معامله هستند.
این در حالی است که باوجود گذشت ساعات اندکی از معاملات، افزایش هر برگه تسهیلات مسکن تا سقف دامنه نوسان ۵ درصد بی سابقه بوده است.
در حال حاضر هر برگه تسه ۹۹۰۳، ۹۱ هزار و ۶۰۰ تومان فروخته شده و هزار و ۳۷ برگه از این نماد به فروش رفته است. ۱۰۴ فقره معامله هم در نیم ساعت ابتدایی این معاملات به ثبت رسید. همینطور اوراق تسهیلات مسکن صادره در اسفند سال گذشته با نماد تسه ۹۸۱۲ امروز ۹۰ هزار و ۴۰۰ تومان به فروش رسید.
دیگر نمادهای وارد شده در کانال ۹۰ هزار تومانی امروز تسه ۹۸۰۸، تسه ۹۸۰۲و تسه ۹۸۰۶ بوده است.
با احتساب میانگین هر برگه ۹۰ هزار تومان، متقاضی دریافت تسهیلات خرید مسکن در تهران که برای زوجین ۲۴۰ میلیون تومان است باید ۴۸۰ برگه خریداری کنند که قیمت تمام شده خرید این تسهیلات ۴۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برآورد خواهد شد، این در شرایطی است که وام جعاله به تنهایی ۴۰ میلیون تومان است و هزینه خرید اوراق از وام جعاله بالاتر می رود.
یعنی یک زوج برای «رسیدن» به وام مسکن باید ۴۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان هزینه کنند که این هزینه معادل وام جعاله ای است که برای خرید مسکن پرداخت می شود. به معنای دیگر، زوجین به جهت اینکه بتوانند وام مسکن بگیرند، باید معادل یک وام جعاله را جهت رسیدن به وام مسکن به صاحبان اوراق پرداخت کنند.

1399/04/30
14:19:52
5.0 / 5
2444
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد