دکورپرداز
دکور پرداز

بیشترین افزایش قیمت در كدام كالاهاست؟

بیشترین افزایش قیمت در كدام كالاهاست؟

وضعیت تغییر قیمت كالا و خدمات مصرفی خانوارها از این حكایت دارد كه بیشترین افزایش هزینه نسبت به سال گذشته در حوزه حمل و نقل اتفاق افتاده است، اما در مقایسه با خردادماه سال جاری این گروه گوشت ها است كه بیشترین رشد را دارد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، چندی قبل مرکز آمار گزارشی از تغییرات قیمت کالا و خدمات مصرفی خانوارهای ایرانی منتشر نمود که برپایه آن تورم ۱۲ ماهه منتهی به تیرماه (تورم سالانه) با کاهش همراه بود، اما در سایر بخش ها افزایش تورم وجود داشت و نشان دهنده افزایش هزینه ها در تیرماه سال جاری بود؛ به صورتی که افزایش ۴.۴ درصدی تورم نقطه به نقطه و رشد ۴.۴ درصدی تورم ماهانه ثبت شده بود.
بررسی جزئیات شاخص تورم در میان کالا و خدمات مصرفی نشان داده است که بیشترین افزایش هزینه نسبت به تیرماه سال گذشته در بخش حمل و نقل با ۵۹.۹ درصد ثبت شده است که البته افزایش هزینه نسبت به خردادماه سال جاری در این عرصه به هفت درصد و تورم سالانه آن به ۴۵.۴ درصد می رسد.
گروه «چای، قهوه، نوشابه و...» با ۴۶.۴، «مبلمان و لوازم خانگی» ۳۴.۱ و «پوشاک و کفش» با ۳۴.۴ درصد بالاترین تورم سالانه را در میان کالاها و خدمات مصرفی داشته است. این در شرایطی است که «تفریح و فرهنگ» با ۷.۳، «روغن و چربی ها» ۱۷، «میوه و خشکبار» ۱۸ و گروه «گوشت قرمز و ماهیان» با حدود ۱۸ درصد کمترین تورم سالانه را دارد.
اما نسبت به تیرماه سال قبل «نان و غلات» و گروه «چای، قهوه، کاکائو، نوشابه و غیره» با ۳۶.۱ پس از «حمل و نقل» بالاترین افزایش هزینه را برای خانوارها داشته است. در عین حال که در این دوره تورم گروه «آب، برق و سوخت» صفر شده است.
در حالی افزایش هزینه ها در تیرماه نسبت به خرداد به صورت متوسط تا ۴.۴ درصد افزایش یافته که در این بین بیشترین افزایش مربوط به گروه گوشت ها (گوشت قرمز و سفید و گروه گوشت قرمز و ماکیان) با حدود ۱۰ درصد بوده است.
منبع:

1399/05/05
14:23:52
5.0 / 5
2577
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد