دکورپرداز
دکور پرداز

آمریكا چه قدر بدهی دارد؟

آمریكا چه قدر بدهی دارد؟

دكور پرداز: میزان بدهی های آمریكا حالا از 26 تریلیون دلار عبور كرده است.


به گزارش دکور پرداز به نقل از سایت رسمی اعلام بدهی آمریکا، میزان بدهی های این کشور تا اختتام ماه ژوییه ۲۰۲۰ به ۲۶ تریلیون و ۵۸۵ میلیارد و ۳۹۴ میلیون دلار رسیده است. میزان بدهی هر شهروند آمریکایی تا اختتام ماه ژوییه بطور متوسط ۸۰ هزار و ۵۶۶ دلار و میزان بدهی هر مالیات دهنده آمریکایی بطور متوسط ۲۱۳ هزار و ۸۹۹ دلار بوده است.
کسری بودجه دولت آمریکا تا اختتام ماه ژوییه به دو تریلیون و ۸۱۸ میلیارد و ۸۶۳ میلیون دلار رسیده است. هم اکنون بزرگ ترین اقلام بودجه ای آمریکا شامل: مراقبت های درمانی با یک تریلیون و ۲۹۴ میلیارد و ۵۶۵ میلیون دلار، تامین اجتماعی با یک تریلیون و ۸۷ میلیارد و ۲۳۴ میلیون دلار، هزینه های دفاعی با ۶۹۵ میلیارد و ۳۴ میلیون دلار و بهره پرداختی بدهی با ۳۳۷ میلیارد و ۲۰ میلیون دلار است.
هم چنین تا اختتام ماه ژوییه، میزان مجموع بدهی های دولتی و غیردولتی آمریکا معادل ۸۰ تریلیون و ۵۸۹ میلیارد و ۵۷۰ میلیون دلار بوده است. از این مقدار، ۲۰ تریلیون و ۵۴۴ میلیارد و ۹۶ میلیون دلار مربوط به بدهی های شخصی بوده که یک تریلیون و ۷۱۳ میلیارد و ۹۳۰ میلیون دلار آن به شکل وام دانشجویی بوده است.
طی این مدت، اوراق قرضه آمریکایی در اختیار کشورهای خارجی به ۶ تریلیون و ۹۱۶ میلیارد و ۳۶۳ میلیون دلار رسیده است. کسری تجاری آمریکا در ماه ژوییه ۸۰۲ میلیارد و ۱۴۱ میلیون دلار اندازه گیری شده است که ۳۰۶ میلیارد و ۲۵۵ میلیون دلار از این کسری مربوط به تجارت با چین بوده است. این کسری بودجه بزرگ همیشه یکی از موارد اختلافی مهم با چین بوده و این کشور متعهد شده است در چارچوب فاز نخست توافق تجاری خود با آمریکا، این رقم را کم کند.
در طرف دارایی ها نیز مجموع دارایی های ملی ۱۲۹ تریلیون دلار و ۷۵۸ میلیارد دلار و مجموع دارایی های خانوارهای آمریکایی ۱۰۲ تریلیون و ۳۷ میلیارد دلار برآورد شده است.
منبع:

1399/05/11
14:53:41
5.0 / 5
2343
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد