دکورپرداز
دکور پرداز

افزایش تا ۱ و سه دهم میلیونی حقوق بازنشسته ها

افزایش تا ۱ و سه دهم میلیونی حقوق بازنشسته ها

دكور پرداز: پس از رایزنی های انجام شده در ارتباط با همسان سازی حقوق بازنشسته های لشگری و كشوری، طی توافق صورت گرفته برای تامین مالی از طرف دولت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی نیز حداقل تا 1.3 میلیون تومان افزایش می یابد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، همسان سازی حقوق بازنشسته ها که طبق قانون برنامه ششم توسعه به دولت تکلیف شده هر ساله با تعریف منابع در بودجه سنواتی در دستور کار قرار دارد. برای امسال برای ترمیم حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری ۱۰ هزار میلیارد تومان در بودجه پیش بینی شد. بر این اساس حداقل حقوق بازنشسته ها به ۲.۸ میلیون تومان امسال افزایش پیدا کرد.
اما از طرف دیگر طی رایزنی های صورت گرفته بین دستگاه های مربوطه، دولت ترمیم حقوق بازنشسته های تامین اجتماعی را نیز مورد بررسی قرار داد که قرار شد تامین منابع آن بوسیله پرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی صورت گیرد که اعلام نوبخت- رئیس سازمان برنامه و بودجه- از این حکایت داشت که حدود ۳۲ هزار میلیارد تومان دراین رابطه بدهی دولت تسویه خواهد شد.
اما تازه ترین اعلام رئیس جمهور در ارتباط با وضعیت همسان سازی حقوق بازنشسته ها حاکی از آنست که در ارتباط با وضعیت ۳.۵ میلیون بازنشسته کارگری نیز همسان سازی اجرایی و براین اساس احکام مربوطه به زودی صادر و در دستور کار قرار خواهد گرفت.
این در حالیست که با همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بر طبق سابقه به دریافتی آنها اضافه می شود؛ بطوریکه بعنوان نمونه بازنشستگان با ۳۰ سال سابقه که حالا حداقل دستمزدشان یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است تا دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و بازنشستگان با ۳۵ سال سابقه نیز از حداقل یک میلیون و ۷۰۰ هزار به سه میلیون تومان افزایش پیدا خواهدنمود. همین طور بازنشسته های با ۲۵ سال سابقه نیز حدود ۸۰ درصد افزایش حقوق خواهند داشت.
در مجموع آنچه که تابحال سازمان برنامه و بودجه وعده داده از این حکایت دارد که از اول مهرماه همسان سازی حقوق بازنشسته ها شامل لشگری و کشوری در دستور کار قرار خواهد گرفت که بر طبق آن دریافتی بازنشستگان به ۸۰ تا ۹۰ درصد حقوق شاغلان همتراز خود خواهد رسید.
البته بتازگی انصاری -رییس سازمان اداری و استخدامی - گفته بود که سازمان برنامه و بودجه در حال تامین منابع است که اگر تمامی منابع تامین نشود آنگاه همسان سازی در دو مرحله یعنی نیمه دوم سال قبل و از شروع سال بعد صورت خواهد گرفت.
منبع:

1399/05/29
22:23:57
5.0 / 5
2234
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد