دکورپرداز
دکور پرداز
از آغاز تا میانه معاملات رخ داد؛

شروع طوفانی شاخص بورس و بازگشت مجدد

شروع طوفانی شاخص بورس و بازگشت مجدد

قرار بود به دستور رئیس سازمان بورس و با حمایت بانك مركزی از شركت های تابعه بانك ها، حقوقی ها امروز مبادرت به فروش كنند كه بر این اساس، معاملات امروز بورس تهران با فراز و فرود همراه بود.به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، شاخص کل بورس با گذشت دو ساعت از آغاز معاملات، با رشد ۹ هزار و ۲۵۱ واحدی (۰.۵۷ درصد) در رقم یک میلیون و ۶۴۱ هزار واحد قرار دارد.
شاخص هم وزن هم با رشد منفی ۳ هزار و ۱۰۰ واحد به جایگاه ۴۴۶ هزار واحد برگشته است.
ارزش کل بازار هم ۶، ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است و ۹۳۷ هزار فقره معامله طی دو ساعت گذشته به ثبت رسید که ارزش آن حدوداً ۷ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان است.
شاخص کل بورس در ۱۰ دقیقه ابتدایی رشد سریع داشت و با ۱۴ هزار واحد رشد مثبت از یک میلیون و ۶۳۱ هزار واحد ظرف ۱۰ دقیقه ابتدایی معاملات به ۱ میلیون و ۶۴۵ هزار واحد افزایش یافت؛ اما ناگهان با سقوط ۴ هزار واحدی به یک میلیون و ۶۴۱ هزار واحد طی نیم ساعت پس از آن کاهش پیدا کرد اما یک ساعت بعد از افت شاخص، نماگر بازار بر روی رقم یک میلیون و ۶۴۱ هزار واحد به صورت ثابت در حال حرکت است.
فولاد و فملی با اثرگذاری بیشتر از ۴ هزار واحدی، مؤثرترین نمادهای معاملاتی در رشد شاخص و شستا با اثرگذاری منفی ۳ هزار واحدی، از اصلی ترین نمادها در کاهش نماگر بازار هستند.
این در حالی است که طی روزهای ۵ شنبه و جمعه هفته گذشته به ترتیب رؤسای سازمان بورس و بانک مرکزی از خرید سهام حقیقی ها از جانب حقوقی ها و شرکت های بزرگ و صندوق های دولتی یا وابسته به نهادهای عمومی و بانک ها حمایت کرده بودند.
در ابتدای معاملات امروز هم سازمان تأمین اجتماعی ۵۰ میلیون سهم از سهام شستا را خریداری کرد.
بیشترین صف خرید هم اکنون برای نماد ثبهساز با تقاضای ۴۴۰ میلیون سهم بوجود آمده اما صف فروش برای نمادهای شاخص ساز همچنان در جریان است که وملی، خگستر، ثشاهد، خودرو و حکشتی از اصلی ترین نمادهای با عرضه بالا هستند.


منبع:

1399/06/15
23:34:21
5.0 / 5
1765
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد