دکورپرداز
دکور پرداز

كاهش شدید سرمایه گذاری چین و آمریكا با یكدیگر

كاهش شدید سرمایه گذاری چین و آمریكا با یكدیگر

به گزارش دكور پرداز طی شش ماه نخست آمریكایی ها تنها ۴.۱ میلیارد دلار در چین سرمایه گزاری نموده اند.


به گزارش دکور پرداز به نقل از راشاتودی، موسسه تحقیقاتی رودیوم گروپ در گزارشی اعلام نمود در نیمه نخست سال جاری جمع سرمایه گذاری آمریکا در چین و چین در آمریکا به تنها ۱۰.۹ میلیارد دلار رسیده که این در شرایطی است که در سال ۲۰۱۶ این رقم معادل ۲۶ میلیارد دلار بود.
طبق این گزارش که با اتکا به داده های کمیته روابط چین و آمریکا تهیه شده است، بخش بزرگی از سرمایه گذاری چین در آمریکا مربوط به شرکت های بزرگ این کشور و نه شرکت های دولتی است بگونه ای که شرکت تنسنت در ماه آوریل ۳.۴ میلیارد دلار در آمریکا سرمایه گزاری نموده است. به قول این گزارش سیاست های سخت گیرانه دولت ترامپ در مواجهه با چین نقش اصلی را در کاهش شدید سرمایه گذاری ها داشته است. نتایج نظرسنجی صورت گرفته توسط اتاق بازرگانی چین نشان داده است حدود ۹۰ درصد مدیران شرکت های چینی فعال در آمریکا انتظار دارند در کوتاه مدت میزان سرمایه گذاری های جدید چین در آمریکا در سطح فعلی باقی بماند یا از آن هم کمتر شود.
طی شش ماه نخست آمریکایی ها تنها ۴.۱ میلیارد دلار در چین سرمایه گزاری نموده اند که ۱.۳ میلیارد دلار آن مربوط به راه اندازی خطوط تولید مشترک با شرکای چینی بوده است.
با وجود تلاشهای دولت ترامپ برای خروج شرکت های آمریکایی از بازار چین به نظر نمی رسد که خیلی از آنها به فکر انجام چنین کاری باشند. اتاق بازرگانی آمریکا پیش تر در یک نظرسنجی اعلام نموده بود از ۱۴۰۰ شرکت بزرگ آمریکایی فعال در چین، تنها چهار درصد آنها قصد دارند از چین بیرون بروند.
جیک پارکر- عضو شورای روابط تجاری چین و آمریکا اظهار داشت: شرکت های بزرگ آمریکایی به این علت در چین حاضر هستند که بازار چین بسیار قابل توجه است. میزان بالای مصرف کنندگان و همینطور تمایل شهروندان چینی به کالاهای گران قیمت آمریکایی به قدری جذابیت دارد که شرکت ها نتوانند از آن چشم پوشی کنند.1399/06/28
14:17:14
5.0 / 5
1935
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد