دکورپرداز
دکور پرداز

شروع توزیع ۱۰۰ و ۱۰ هزار تومانی های جدید از امروز

شروع توزیع ۱۰۰ و ۱۰ هزار تومانی های جدید از امروز

رئیس سازمان تولید اسکناس و مسکوک، از شروع توزیع ایران چک های 100 هزار تومانی و اسکناس های 10 هزار تومانی جدید از امروز آگاهی داد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، امیر شکری اظهار داشت: طبق اعلام بانک مرکزی، ایران چک ۱۰۰ هزار تومانی و اسکناس ۱۰ هزار تومانی با طراحی جدید از شاخصهای امنیتی بالاتری برخوردارست.

وی ادامه داد: بانک مرکزی بمنظور اجرای طرح حذف چهار صفر از پول ملی در آینده مبادرت به کمرنگ کردن چهار صفر از این اسکناس ها را کرده است. طبق اعلام بانک مرکزی، برخی خصوصیات امنیتی ایران چک و اسکناس جدید مشتمل بر واتر مارک سه بعدی، الکتروتایپ، فایبرهای نامرئی فلورسنتی چند رنگ، نخ امنیتی با خاصیت تغییر طیف، چاپ نوری مغناطیسی و نوار طلایی درخشان است که احراز اصالت را برای عموم مردم تسهیل می کند.


رونمایی از سه اسکناس جدید

شکری اظهار داشت: سه اسکناس جدید، هزار تومانی، ۲ هزار تومانی و پنج هزار تومانی امروز در بانک مرکزی رونمایی گردید. این اسکناس ها دارای ظاهری متفاوت و خاصیت های امنیتی بالاتر در مقایسه با اسکناس های قدیمی است.

رئیس سازمان تولید اسکناس و مسکوک در این زمینه اضافه کرد: همه اسکناس های جدید در اندازه های مساوی چاپ خواهد شد و برای اجرای طرح حذف چهار صفر از پول ملی در آینده در اسکناس های جدید نیز چهار صفر ارقام اسکناس کم رنگ چاپ شده است.

امیر شکری افزود: در این اسکناس ها از تصویر نمادهای ملی و مذهبی استفاده شده است و توزیع این اسکناس ها نیز به زودی شروع خواهد شد.
1399/11/19
20:31:05
0.0 / 5
1273
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد