دکورپرداز
دکور پرداز

ركورد معاملات بورس كالا شكست

ركورد معاملات بورس كالا شكست

به گزارش دکور پرداز مدیرعامل بورس کالای ایران با اشاره به اینکه امسال در یک رکودشکنی ۳۲ میلیون تن کالا در معاملات بورس ثبت شده است، اظهار نمود: زیرساخت های بورس کالا پاسخگوی نیاز صنایع و تولید کشور بوده است.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، حامد سلطانی نژاد در آیین راه اندازی معاملات آتی نقره و تالار حراج باز بورس کالا که با حضور محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، محمدعلی دهقان دهنوی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و سعید زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، اظهار داشت: بورس کالا محمل انجام معاملات ساختاریافته است.
وی اظهارکرد: در حوزه تأمین مالی تولیدکنندگان ۴۰ درصد معاملات بازار فیزیکی به صورت سلف بوده و بدین سان از ارزش ۳۰۰ هزار میلیارد تومانی بازار حدود ۱۲۰ هزار میلیارد تومان به تأمین مالی شرکتهای تولیدکننده کمک شده است.

افتتاح تالار حراج باز و آتی نقره
وی به معاملات حراج باز سنگ آهن اشاره نمود و اظهار داشت: معاملات مدل حراج باز یکی از زیرساخت های اصلی بورس های کالایی است و در این روش فرصت بیشتری برای کشف نرخ داده می شود تا معامله گران برای تأمین مواد خود بتوانند در حین معامله تفکر بیشتری در حوزه قیمت داشته باشند.

سلطانی نژاد در مورد معاملات آتی مقره هم اظهار داشت: نقره در بازارهای جهانی اهمیتش به لحاظ وزنی از طلا بیشتر است و این فلز در صنایع الکترونیک، صنایع تولیدی و صنایع پایین دستی کاربرد بالایی دارد که با راه اندازی قرارداد آتی نقره در بورس کالا شرایط برای پوشش ریسک قیمتی برای صنایع پایین دستی فراهم گشته است. در همین راستا ساچمه نقره به علت آنکه در ایران به صورت استاندارد وجود دارد بعنوان دارایی پایه قرارداد آتی در نظر گرفته شد.

خرید دین، سبد کالایی بورس کالا را تکمیل می کند
وی با اشاره به اینکه برنامه بورس کالا جهت راه اندازی بازار آتی، راه اندازی قرارداد آتی واحدهای صندوق طلا است، اظهار نمود: همینطور با همکاری وزارت صمت، گواهی سپرده کالایی بر روی محصولات پتروشیمی و در ابتدای کار بر روی قیر راه اندازی می شود و همینطور این مورد در مس و آلومینیوم هم در دستورکار است. با راه اندازی اوراق خرید دین در کنار توسعه معاملات مناقصه و گواهی سپرده شاهد تکمیل سبد کالایی بورس کالا خواهیم بود.

منبع:

1399/12/17
23:32:51
0.0 / 5
1603
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد