دکورپرداز
دکور پرداز

تورم آلمان در اوج یك ساله

تورم آلمان در اوج یك ساله

به گزارش دکور پرداز تورم آلمان به ۱.۳ درصد رسید.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، نرخ تورم آلمان در ماه فوریه بازهم نسبت به نرخ هدف گذاری شده دو درصدی فاصله بسیاری داشته است. طبق اعلام مرکز آمار این کشور، متوسط بهای مصرف کننده مثبت ۱.۳ درصد بوده که ۰.۳ درصد بیشتر از رقم ثبت شده ماه قبل و ۰.۲ درصد بیشتر از انتظارات فعالان اقتصادی بوده است.
این نرخ تورم که بالاترین تورم مثبت ثبت شده در ۱۲ ماه اخیر در این کشور به حساب می آید، بیشتر از همه تحت تأثیر افزایش قیمت بخش مواد غذایی قرار گرفته که نرخ تورم آن به ۱.۴ درصد رسیده است. طبق اعلام مرکز آمار آلمان، تورم در بخش مراقبت های درمانی به ۱.۲ درصد رسیده است.
متوسط نرخ تورم آلمان در سالهای ۱۹۵۰ تا ۲۰۲۰ برابر با ۲.۰۵ درصد بوده است که بالاترین رقم در ارتباط با اکتبر ۱۹۵۱ با ۱۱.۵۴ درصد و کمترین نرخ تورم هم تورم منفی ۷.۶۲ درصدی ماه ژوئن سال ۱۹۵۰ بوده است.
بر اساس ماهانه هم تورم آلمان در این ماه ۰.۷ درصد اندازه گیری شده که ۰.۱ درصد کمتر از تورم ماه قبل بوده است. هسته تورمی که تغییرات قیمت در ارتباط با گروه مواد غذایی و انرژی را به علت نوسانات آنها در نظر نمی گیرد، در این ماه به ۱.۲ درصد رسیده است.
همینطور به مانند خیلی از دیگر کشورهای اروپایی، نرخ تورم در سوئد هم افزوده شده است؛ بگونه ای که تورم سالانه این کشور تا آخر ماه ژانویه با ۱.۱ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به ۱.۶ درصد رسیده است.
این نرخ تورم که بالا ترین نرخ تورمی سوئد در طول ۱۵ ماه اخیر به حساب می آید، بیشتر از همه تحت تاثیر تورم بخش ارتباطات قرار گرفته است که تورم آن به ۰.۸ درصد افزایش یافته است. تورم بخش رستوارن و هتلداری هم به ۰.۷ درصد است. در میان دیگر بخش ها، نرخ تورم در بخش حمل و نقل به ۰.۳ درصد رسیده و تورم مواد غذایی و نوشیدنی به ۰.۲ درصد رسیده است.
نرخ تورم ماهانه در سوئد با ۰.۳ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به ۰.۷ درصد رسیده است. متوسط نرخ تورم سوئد در بازه زمانی ۱۹۸۰ تا ۲۰۲۰ معادل ۳.۳۸ درصد بوده که بالاترین تورم ثبت شده، در ارتباط با ماه اکتبر ۱۹۸۰ با ۱۵.۵ درصد و کمترین تورم هم در ارتباط با ماه سپتامبر ۲۰۰۹ با منفی ۱.۶ درصد بوده است.1399/12/18
11:17:14
0.0 / 5
1662
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد