دکورپرداز
دکور پرداز

پیش بینی وضعیت بورس در سه ماه سال آینده

پیش بینی وضعیت بورس در سه ماه سال آینده

به گزارش دکور پرداز یک کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر اینکه در ایام باقی مانده سال 1399، اتفاق خاصی در بازار رخ نخواهد داد، درمورد وضعیت بازار سرمایه در سه ماه نخست سال آینده اظهار داشت: وضعیت بازار سرمایه تا پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری بسیار امیدوارکننده خواهد بود.


فردین آقابزرگی در گفت و گو با ایسنا، با تاکید بر اینکه اصلاح قیمتی که در چند ماه اخیر انجام شد زمینه مساعدی را برای ایجاد تعادل در بازار سرمایه فراهم نموده است، اظهار نمود: هرچند تصورات غیرکارشناسی وجود دارد در خصوص اینکه دامنه نوسان نامتقارن موجب بازگشت تعادل نسبی به بازار سرمایه شده است، درصورتی که این تصور اشتباه محض است. ذات و درون بازار نظام عرضه و تقاضا را به سطحی رسانده است که شرکت های پر وزن مانند پالایشی، پتروشیمی، فولاد، کانی و... تعدیلات قیمت داشته داشتند و الان به نقطه بهادار برای سرمایه گذاری طولانی مدت و میان مدت رسیده اند.
وی افزود: از جانب دیگر نرخ ارز ثبات نسبی را تجربه میکند و موجب انفعال در سایر بازارها همچون بازار مسکن شده است. در این روزهای باقی مانده اتفاقی در شاخص رخ نمیدهد. اما در ماه های ابتدایی سال آینده به دلیلهای مذکور با محوریت تجربیاتی که در سال ۱۳۹۹ رخ داده است، نگاه به ارزش ذاتی سهم ها محور اصلی تحلیل ها خواهد بود.
این کارشناس بازار سرمایه با اعلان اینکه نقطه با طراوت بازار سرمایه تا پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در خرداد ماه است، توضیح داد: برای اینکه کلیه طیف ها در انتخابات اهتمام میکنند با تشویق و اعلام پشتیبانی از بازار سرایه بمنظور جلب نظر مردم و ۵۰ میلیون سهام دار در بورس، اقدام نمایند و این مساله در کنار اصلاح قیمت ها و انفعال سایر بازارها قرار میگیرد و وضعیت بازار سرمایه در این سه ماه امیدوارکننده است.
منبع:

1399/12/25
13:20:16
0.0 / 5
1099
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد