دکورپرداز
دکور پرداز

علت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی ال جی

علت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی ال جی

دکور پرداز: تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی ال جی می‌تواند مشکل آزاردهنده‌ ای باشد. وجود دلایل مختلفی برای این خرابی نشان می دهد که باید تعمیر ظرفشویی ال جی، با مهارت بالا و تخصص بسیاری انجام شود.


تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی ال جی می‌تواند مشکل آزاردهنده‌ ای باشد. وجود دلایل مختلفی برای این خرابی نشان می دهد که باید تعمیر ظرفشویی ال جی، با مهارت بالا و تخصص بسیاری انجام شود.

این که علت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی ال جی چیست و چگونه باید آن را شناسایی و سپس تشخیص داد، از مهم ترین مطالبی است که در ادامه به واسطه تکنسین های متخصص نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در تهران شرح داده شده و مورد بررسی قرار گرفته اند.

 

مسدود شدن فیلتر های ظرفشویی ال جی

 • فیلتر کف

این فیلتر در پایین محفظه ماشین ظرفشویی ال جی تعبیه شده است و ذرات غذا را به دام می‌اندازد. اگر این فیلتر مسدود شود، آب ظرفشویی به درستی تخلیه نخواهد شد. برای رفع این مشکل، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. فیلتر را برداشته و با آب گرم و صابون بشویید.
 2. از یک برس یا مسواک نرم برای تمیز کردن هرگونه باقی‌مانده غذا از فیلتر استفاده کنید.
 3. فیلتر را دوباره در جای خود قرار دهید و مطمئن شوید که به درستی در جای خود قرار گرفته است.

 

 • فیلتر سینک

این فیلتر در سینک ظرفشویی ال جی قرار دارد و از ورود ذرات غذا به شلنگ تخلیه جلوگیری می ‌کند. در صورتی که این فیلتر دچار گرفتگی و انسداد شود، می ‌تواند باعث مختل کردن تخلیه آب دستگاه شود. برای تمیز کردن آن، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. فیلتر را از سینک برداشته و با آب گرم و صابون بشویید.
 2. هرگونه باقی‌مانده غذا را از فیلتر جدا کنید.
 3. فیلتر را دوباره در جای خود قرار دهید.

گرفتگی شلنگ تخلیه ظرفشویی ال جی

شلنگ تخلیه آب کثیف از ماشین ظرفشویی ال جی را به فاضلاب منتقل می ‌کند. چنان چه این شلنگ خم شود، با دچار پیچ ​​خوردگی گردد یا هر گونه انسداد در ان ایجاد شود، آب به درستی تخلیه نمی ‌شود. برای بررسی و رفع گرفتگی شلنگ تخلیه، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. شلنگ تخلیه را از پشت ماشین ظرفشویی جدا کنید.
 2. داخل شلنگ را با یک سکه یا سیم شلنگ بررسی کنید تا انسداد وجود داشته باشد.
 3. اگر گرفتگی پیدا کردید، سعی کنید با استفاده از سکه یا سیم شلنگ آن را برطرف نمایید.
 4. شلنگ را با آب گرم و صابون بشویید.
 5. شلنگ را دوباره در جای خود قرار دهید و مطمئن شوید که به درستی وصل شده است.
 6. در صورتی که در انجام هر یک از این مراحل دانش فنی بالایی ندارید، با تعمیرکار ماشین ظرفشویی ال جی تماس بگیرید.

بروزخرابی در پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی

پمپ تخلیه وظیفه پمپاژ آب کثیف از ماشین ظرفشویی ال جی به فاضلاب را دارد. با معیوب شدن و خرابی این پمپ، آب تخلیه نشده و در ماشین ظرفشویی باقی می ماند. برای بررسی آسیب های این پمپ، بهتر است حتما از تکنسین متخصص ظرفشویی کمک بگیرید.

 

معیوب بودن سوئیچ تخلیه ظرفشویی ال جی

سوئیچ تخلیه به ماشین ظرفشویی ال جی می‌ گوید که چه زمانی چرخه شستشو کامل شده است و زمان تخلیه آب است. با خرابی و بروز ایراد در عملکرد این سوئیچ، ماشین ظرفشویی ال جی ممکن است فکر کند که چرخه شستشو هنوز تمام نشده است و از تخلیه شدن آب جلوگیری کند. حتما برای عیب یابی سوئیچ تخلیه اقدام کرده و از تعمیرکار ماشین ظرفشویی ال جی در این زمینه کمک بخواهید.

بروز خرابی در برد کنترل ماشین ظرفشویی ال جی

برد کنترل وظیفه کنترل تمام عملکرد های ماشین ظرفشویی، از جمله چرخه شستشو، تخلیه و پر کردن آب را بر عهده دارد. در صورتی که برد کنترل خراب شود، ممکن است ماشین ظرفشویی نتواند به درستی تخلیه شود. برای بررسی و تعویض برد کنترل، باید دانش فنی بالایی داشته باشید. از این رو پیشنهاد می دهیم با استفاده از خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی در محل، ایرادات برد کنترل را برطرف نمایید.

وجود گرفتگی در فاضلاب خانه

ممکن است مشکل در فاضلاب خانه شما باشد و ایرادی در ماشین ظرفشویی ال جی ایجاد نشده باشد. برای بررسی این موضوع، سینک ظرفشویی نزدیک به ماشین ظرفشویی را با آب گرم پر کنید. اگر آب به سرعت تخلیه شد، احتمالاً مشکل از فاضلاب ماشین ظرفشویی نیست. اما با آرام تخلیه شدن آب، ممکن است فاضلاب مسدود شده دچار گرفتگی شده باشد. برای رفع انسداد فاضلاب، می توانید از یک فنر چاه فاضلاب یا مواد شوینده لوله و لوله باز کن ها استفاده کنید.

انسداد در اتصالات ظرفشویی ال جی و فاضلاب 

اتصالات بین ماشین ظرفشویی ال جی و فاضلاب ممکن است رسوب کرده یا مسدود شده باشند. برای بررسی و تمیز کردن اتصالات، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • شلنگ تخلیه را از ماشین ظرفشویی ال جی جدا کنید.
 • اتصالات را به دقت بررسی کنید تا ببینید آیا نشانه ای از رسوب یا گرفتگی وجود دارد یا خیر.
 • در صورت مشاهده هر گونه انسداد، از یک برس یا مسواک نرم برای تمیز کردن اتصالات استفاده کنید.
 • اتصالات باید دوباره به درستی وصل شوند.

 

بروز مشکل در شیر تخلیه ظرفشویی ال جی

برخی از مدل‌ های ماشین ظرفشویی ال‌جی دارای شیر تخلیه هستند که می‌ تواند مانع از تخلیه آب شود. پس از این که مطمئن شدید ماشین ظرفشویی ال جی شما، از این شیر برخوردار شده است، حتما برای عیب یابی آن اقدام نمایید. چنان چه در تعویض آن مهارت بالایی ندارید، حتما با تعمیرکار ماشین ظرفشویی ال جی تماس بگیرید.

نقص در سنسور سطح آب ظرفشویی ال جی

سنسور سطح آب به ماشین ظرفشویی ال جی می‌گوید که چه زمانی چرخه شستشو کامل شده است و زمان تخلیه آب است. اگر این سنسور خراب شود، ماشین ظرفشویی ممکن است فکر کند که آب هنوز در داخل است و آن را تخلیه نکند. برای بررسی و تعویض سنسور سطح آب، باید از تعمیرکار ظرفشویی ال جی کمک بگیرید.

خلاصه ای از دلایل تخلیه نشدن آب ظرفشویی ال جی

عوامل بسیار زیادی وجود دارند که ممکن است هر کدام به تنهایی مانع از تخلیه شده آب ماشین ظرفشویی ال جی شوند. باید حتما بخش های زیر را عیب یابی کنید تا بتوانید علت اصلی را شناسایی کرده و سپس اقدامات لازم را برای تعمیر ایراد ایجاد شده، انجام دهید:

 • فیلتر ها
 • سنسور سطح آب
 • برد کنترل
 • پمپ تخلیه
 • شیر تخلیه
1403/02/19
18:14:21
0.0 / 5
250
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد