دکورپرداز
دکور پرداز

نرخ تورم فنلاند و سوئد به صفر نزدیك شد

نرخ تورم فنلاند و سوئد به صفر نزدیك شد

نرخ تورم در كشورهای سوئد و فنلاند بیش از پیش كم شد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از تریدینگ اکونومیکس، همزمان با بازگشایی تدریجی کسب و کارها و مانند رویه تورمی خیلی از دیگر کشورهای اروپایی، نرخ تورم در سوئد کاهش پیدا کرده است؛ به شکلی که تورم سالانه این کشور تا اختتام ماه سپتامبر با ۰.۲ درصد کاهش نسبت به زمان مشابه ماه قبل به ۰.۴ درصد رسیده است.
این نرخ تورم که پایین ترین نرخ تورمی سوئد در طول شش ماه اخیر شمرده می شود، بیش از همه تحت تأثیر تورم بخش فرهنگ و آموزش قرار گرفته است که تورم آن به منفی ۲.۴ درصد کاهش یافته است. تورم بخش رستوران و هتلداری نیز به منفی ۰.۱ درصد است. در میان دیگر بخش ها، نرخ تورم در بخش خدمات به ۲.۴ درصد رسیده و تورم مواد غذایی و نوشیدنی به ۰.۹ درصد رسیده است.
نرخ تورم ماهانه در سوئد با ۰.۲ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به ۰.۳ درصد رسیده است. متوسط نرخ تورم سوئد در بازه زمانی ۱۹۸۰ تا ۲۰۱۹ معادل ۳.۴۷درصد بوده که بالاترین تورم ثبت شده، مربوط به ماه اکتبر ۱۹۸۰ با ۱۵.۵ درصد و کمترین تورم نیز مربوط به ماه سپتامبر ۲۰۰۹ با منفی ۱.۶ درصد بوده است.
از طرف دیگر نرخ تورم در دیگر کشور شمالی اروپا یعنی فنلاند نسبت به ماه قبل خود ۰.۱ درصد کمتر شده است؛ به شکلی که نرخ تورم این کشور در ۱۲ ماه منتهی به ستامبر به ۰.۲ درصد کاهش پیدا کرده است که این نرخ تورم، کمترین تورم ثبت شده در فنلاند در پنج ماه اخیر شمرده می شود.
در این بین، بیشترین نقش کاهشی تورم مربوط به بخش حمل و نقل بوده است که تورم آن منفی ۱.۹ درصد اندازه گیری است. تورم در بخش لباس و پوشاک منفی ۰.۸ درصد اندازه گیری شده و تورم در بخش مواد غذایی و نوشیدنی نیز ۲.۸ درصد بیشتر شده است.
بر اساس ماهانه نیز نرخ تورم فنلاند ۰.۴ درصد اندازه گیری شده که نسبت به ماه قبل تغییری نداشته است.1399/07/28
15:50:19
5.0 / 5
1641
تگها: خدمات
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد