دکورپرداز
دکور پرداز
در حاشیه جلسه دولت مطرح شد

توضیحات دژپسند درباره آخرین تحولات بازار سرمایه

توضیحات دژپسند درباره آخرین تحولات بازار سرمایه

به گزارش دكور پرداز وزیر اقتصاد اظهار داشت: تا آخر سال شركت هایی بعنوان عرضه اولیه در بورس عرضه می شوند.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، فرهاد دژپسند در حاشیه جلسه هیئت دولت امروز در جمع خبرنگاران اظهار نمود: نوسان در ذات بازار سرمایه و بازار سهام است. به عبارت دیگر این بازار عموما بر رفتار سهام داران و عرضه کنندگان سهام باز می گردد. دولت با قواعدی که تعریف می کند، می کوشد این نوسانات به سمتی برود که تحرکات به بازار قابل رشد تبدیل گردد.
وی افزود: در تمام دوره ها بازیگران این عرصه نقش موثری در قالب قواعد و مقرراتی که توسط شورای عالی بورس تصویب میکند، دارند. بتازگی یکسری مواردی عنوان شد که بر بازار اثر گذاشت. یکی از موارد این بود که عنوان شد نرخ سود بانکی می خواهد افزایش پیدا کند. همه فعالان بازار دیدند که رئیس کل بانک مرکزی تکذیبش کرد. بحثی است که نرخ سود بین بانکی مقداری بالا رفته که درست است؛ داریم برنامه ریزی می نماییم از این روند جلوگیری نماییم.
دژپسند اظهار داشت: برخی التهابات به خاطر بعضی اظهار نظرهایی است که در بعضی امور بازار سرمایه مداخله گرانه صورت گرفته است. این مساله به نظر من سبب می شود سهامداران حقیقی و خرد گرفتار زیان و خسران شوند. اگر ما مدافع منافع سهامداران خرد هستیم باید از اظهار نظرهایی که مداخله به وجود می آورد به شدت پرهیز نماییم.
وی اضافه کرد: برای برخی سهامداران این نگرانی به وجود آمد که این شاخص روندی کاهنده داشته باشد. باید توجه داشته باشیم آنچه که ما را امیدوار می کند برنامه های ما برای عرضه است.
وی اظهار داشت: سازمان بورس برنامه ای دارد که تا آخر سال جاری می تواند صد شرکت به صورت عرضه اولیه را عرضه نماید. این مساله بدین معنا است که خوشبختانه استقبال و اقبال خوبی وجود دارد بدین سبب کسانی که در بازار سرمایه وارد می شوند باید با دقت عمل کنند.
دژپسند اشاره کرد: اوراق برای تامین مالی دولت نیست. بازار سرمایه ظرفیت هایی دارد. بازار بدهی جزئی از بازار سرمایه است.
وی اظهار داشت: تصمیم ما این است که تمام واگذاری های ما در دولت در بازار بورس صورت بگیرد. این به خاطر نقش و اهمیت بازار بورس و در امتداد تببین اهمیت بازار بورس و سرمایه است.
وزیر اقتصاد و دارایی اظهار نمود: مطالعه، مشاوره و معامله جمله همیشگی من است که باید در بازار سرمایه سرلوحه کارمان باشد. الان خوشبختانه بازارمان بازارگردان دارد. یکی از خاصیت های بازار سرمایه این است که نقد شوندگی اش بالا برود. یعنی من بهر دلیلی اراده کردم بفروشم سهمم را با سهولت این کار را بکنم. بنابر این ان شاءالله برنامه داریم این بازار مدرن تر شد و امیدواریم بتوانیم نوسانات را به حداقل برسانیم.
وی اظهار داشت: هنوز معتقد هستم نوسانات منفی هست که اثر منفی بر بازار می گذارد که امیدواریم به حداقل برسد.
دژپسند اظهار داشت: آنچه که آقای ربیعی در مورد گشایش ها برای دسترسی به اموالمان اعلام نمودند کاملا درست است. بعضی از دارایی های ما که در بعضی کشورها است کارش به نهایت رسیده بود تا ما واردات دارو داشته باشیم اما متاسفانه مانعی وجود داشت و الان من فکر می کنم آن محدودیت به زودی برطرف می شود.
وی در مورد بحث استیضاح خود در مجلس نیز اظهار داشت: این مساله حق نمایندگان مجلس است و ما هم از این فرصت برای تببین عملکرد وزارت خانه استفاده می نماییم. هنوز کتبا و رسما به من اعلام نشده است اما بعنوان وزیر اقتصاد حتما در تعامل با نمایندگان محترم خواهم بود.
منبع:

1399/08/21
22:08:10
5.0 / 5
1405
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد